Česko - slovenský košt slivovice a likérů předkládá každoročně k posouzení několik set českých, moravských i zahraničních vzorků. První ročník proběhl v obci Hořičky. Již v průběhu tohoto prvního ročníku bylo jasné, že nám sál v místním pohostinství nebude stačit a tak od druhého ročníku využíváme nabídky obce Havlovice a košt pořádáme v jejich kulturním domě. Každoročně nabízíme stovkám návštěvníků bohatý folklorní program a vystoupení okolních  ale i Moravských souborů.

 
Hodnocení vystavených vzorků probíhá vždy 7 dní před samotným koštem. Hodnotící komise čítá cca 80 degustátorů z Čech i Moravy a Slovenska. Hodnocení probíhá anonymně a vzejde z něj vždy jeden nejlepší vzorek, který získá titul šampiona koštu. Ke každému ročníku vždy vydáváme katalog se všemi hodnocenými vzorky, jejich bodové hodnocení a popřípadě i závady zjištěné při degustaci. Šampion vždy získá diplom a pohár šampiona koštu. Diplomy získají také všechny kvalitní vzorky.
 
O termínech konání koštů informujeme s předstihem a každý zájemce může doručit vzorky osobně, poštou nebo po individuální domluvě na určených místech.
 
kost 2023
 
KAŽDOROČNÍ SPONZOŘI KOŠTU
                  Obec Hořičky                  horickyObec Havlovice  havlovice